Dziś Światowy Dzień Życzliwości! To świetna okazja, aby rozpocząć działania związane z inicjatywą Prezydium Rady Rodziców, którą jest długofalowa akcja o charakterze społecznym mająca na celu promowanie dbałości o słowa, jakimi na co dzień się obdarowujemy.
Od słów tak wiele zależy! Słowa mają moc motywowania, zachęcania, moc przywracania ludziom wiary. Mogą też działać w drugą stronę. Jedno jest pewne – każdy z nas ma moc pozytywnego wykorzystania słów! Zarówno uczniowie i uczennice, jak i rodzice i nauczyciele.
Działania, które planujemy zrealizować wspólnie z kadrą szkoły są rozłożone na kilka miesięcy. Zaprosiliśmy do współpracy także instytucje, będą goście. Pracujemy nad szczegółami, ale już dziś wiemy, że to jest bardzo ważna inicjatywa dla naszej społeczności szkolnej i mamy w tym zakresie poparcie naszej szkoły. Dziękujemy Dyrekcji Szkoła Podstawowa nr 150 w Warszawie, a zwłaszcza Pani Wicedyrektor Wioletcie Czarneckiej za chęć współpracy w tym zakresie.
Skąd nazwa projektu? Za sformułowaniem dać DAĆ SŁOWO idzie zobowiązanie i nadzieja na porozumienie, spełnienie oczekiwania. Dać DOBRE słowo. Jest jeszcze prościej. Wszystkich do tego zachęcamy.
Najważniejsze informacje – jakie są cele naszego projektu?
- Rozwijanie Świadomości – Celem jest pokazanie, że codzienne zwroty mają wpływ na samopoczucie i relacje. Nie tylko dziś, ale i jutro i za jakiś czas
- Budowanie Empatii i Wzajemnego Szacunku – To nauka, jak używać języka, aby wspierać i być dla innych życzliwym.
- Promowanie Pozytywnej Komunikacji
- Wzmacnianie Relacji Między Uczniami
Finalnie liczymy na wzrost ilości dobrych, życzliwych słów, które będziemy do siebie nawzajem kierować. Jednocześnie reagowanie na te, które kogoś krzywdzą czy ranią.
Do kogo kierujemy działania i plany? Do całej społeczności szkolnej bez wyjątku.
Jakie akcje przewidzieliśmy w projekcie?
- konkursy różnego rodzaju
- specjalne wydarzenia
- gości i spotkania
Na bieżąco będziemy informować o wydarzeniach akcji Daj Mi Dobre Słowo na naszych profilach w social media i mediach szkoły i oznaczać je logiem naszej akcji.
A od czego zaczniemy? Może od tego żeby dziś w Światowy Dzień Życzliwości uśmiechnąć się do pierwszych 10 napotkanych osób?